گزارش تصویری دومین دوره کنفرانس

دومین کنفرانس بین المللی آزمایشگاه مدیریت و رویکردهای نوآورانه در مدیریت و اقتصاد در تاریخ 29 آذر 1401 برگزار گردید. در این کنفرانس بین المللی که برای دومین سال متوالی به همت آزمایشگاه مدیریت و اقتصاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) برگزار گردید اساتید، دانشجویان و پژوهشگران علاقه مند به حوزه های آزمایشگاه مدیریت و همچنین مباحث آزمایشگاهی در عرصه مدیریت، اقتصاد، حکمرانی، سیاست گذاری و . . . به تبادل نظر و گفت و گو پرداختند. در این کنفرانس در ابتدا جناب آقای دکتر مهدی صفیان دبیرعلمی کنفرانس به بیان برنامه کنفرانس و موارد علمی کنفرانس نظیر مقالات، نشست های تخصصی، کمیته های تخصصی پرداختند. در ادامه جناب آقای دکتر محسن میری رییس مرکز آموزش مدیریت دولتی به بیان دیدگاه های ارزشمند خود در زمینه روش های نوین و جدید آموزش مدیریت و نقش پررنگ آزمایشگاه مدیریت در این زمینه پرداختند. دکتر محسن میری با اشاره به ظرفیت های فراوان آزمایشگاه مدیریت و اقتصاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) بعنوان اولین و جامع ترین آزمایشگاه مدیریت در کشور، فعالان عرصه آموزش مدیریت در کشور را به بهره مندی از این ظرفیت ها فراخواندند.

 

 

 

در ادامه پنل تخصصی جایگاه علوم شناختی در آزمایشگاه مدیریت با ارائه دکتر حیدر بیرانوند ارائه گردید و علاقه مندان به بیان نظرات و پرسش های خود در زمینه های علوم شناختی و آزمایشگاه مدیریت پرداختند. شایان ذکر است همین موضوع تخصصی به صورت مقاله نیز در همین کنفرانس ارائه و مورد پذیرش واقع شده بود.

در ادامه مباحث کنفرانس میزبان جناب آقای مهندس نقوی مدیرعامل شرکت فنی مهندسی فولاد مبارکه بود که ایشان ضمن خوشنودی بابت همکاری موثر شکل گرفته میان آن شرکت محترم با این رویداد ارزشمند علمی، به بیان ارتباط موثر میان صنعت و دانشگاه و ضرورتها، ظرفیت ها و خلاهایی که در این زمینه وجود دارد پرداختند.

 

دکتر احسان شریف احمدیان دبیر اجرایی کنفرانس و مدیر آزمایشگاه مدیریت دانشگاه جامع امام حسین(ع) به رونمایی از جدیدترین دستاوردهای آن آزمایشگاه در زمینه طراحی و تولید شبیه سازهای مدیریتی ایران نمود و پاسخ گوی سوالات متعدد حضار در این زمینه تخصصی بود.

در ادامه برنامه کنفرانس جناب آقای دکتر روح اله تولایی ریاست محترم کنفرانس و معاون تربیت و آموزش دانشگاه جامع امام حسین(ع) به عنوان سخنران اختتامیه به بیان نظرات ارزشمند خود در زمینه های آموزش مدیریت و رویکردهای نوین آن در زمینه های آزمایشگاهی پرداختند و ضمن برشمردن 5 مورد از مهمترین نقاط ضعف عرصه مدیریت کشور به ارائه راهکارهای اجرایی و متناسب در این زمینه پرداختند.

شایان ذکر است در حاشیه این کنفرانس، "کتاب درآمدی بر آزمایشگاه مدیریت" بعنوان مرجع مهم مطالعات آزمایشی و آزمایشگاهی در عرصه مدیریت و اقتصاد که توسط انتشارات دانشگاه جامع امام حسین(ع) و به قلم دکتر احسان شریف احمدیان، دکتر محمدمیلاد احمدی و دکتر حیدر بیرانوند نگارش گردیده بود برای اولین بار در این کنفرانس بین المللی رونمایی گردید.